مرکز آموزش زبان استرالیا

مرکز آموزش زبان استرالیا

شماره ثبت: 347533

راهنمای دوره ی TESOL

راهنمای دوره ی TESOL
راهنمای دوره ی TESOL

توضیحات جامع در خصوص دوره ی TESOL

 

 

دوره تیسول چیست؟ معرفی جامع دوره تسول + منابع TESOL

 

در زبان انگلیسی برای سنجش مهارت‌ها و میزان تسلط زبان آموزان دوره‌ها و آزمون‌های متعددی برگزار می‌شود، آزمون‌هایی نظیر آیلتس، تافل،  و … GRE , EPT , MSRT . این آزمون‌ها معیاری دقیق و معتبر در سطح جهان برای سنجش دانش زبانی زبان آموزان و متقاضیان است، یکی از سوالاتی که در اغلب مواقع برای کسانی که علاقه‌مند به تدریس زبان انگلیسی هستند پیش می‌آید این مساله است که آیا برای سنجش اساتید زبان انگلیسی هم معیاری معتبر و بین المللی وجود دارد؟

جواب این سوال مثبت است! از آنجایی که تدریس زبان انگلیسی یکی از فعالیت‌های محبوب در سطح بین المللی است دوره‌ها و آزمون‌های معتبری هم در سطح بین‌المللی برای علاقه‌مندان این حوزه در نظر گرفته شده است که از این قبیل دوره‌ها می‌توان به یک عنوان از مطرح‌ترین آنها اشاره کرد: دوره

دوره تیسول (TESOL ( . در این مطلب تصمیم داریم از نظر کلی دوره‌ی تیسول را بررسی کرده و همچنین به برگزاری این دوره در مرکز آموزش زبان استرالیا نگاهی داشته باشیم.

دوره تیسول چیست؟

دوره تیسول و در نهایت مدرک بین‌المللی تیسول یکی از مدارک معتبر و قابل استناد برای اساتید زبان انگلیسی در سطح جهان است که توسط گروهی از کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا، انگلستان و کانادا برگزار می‌شود. این مساله برای کشورهای انگلیسی زبان از اهمیت بالایی برخوردار است که مدرسین متقاضیِ فعالیت در این کشورها دارای مدارک مورد تایید بوده باشند و استانداردهای بین‌المللی لازم برای فعالیت در این کشورها را رعایت کنند، به همین منظور مدارکی از قبیل  تیسول را به عنوان سنجه‌ی معتبر در نظر گرفته‌اند. در دوره تیسول فرد شرکت کننده با ماژول‌ها و دروسی به عنوان معیار سنجش روبرو می‌شود و سطح شرکت کننده از میانگین فعالیت‌هایش در مقابل این بخش‌ها سنجیده می‌شود. فرد متقاضی در دوره تیسول می بایست حدود ۱۲ واحد را با موفقیت پشت سر بگذارد تا صلاحیت لازم برای کسب تاییده تیسول۴ را کسب نماید. کشورهایی نظیر کانادا (تیسول کانادا)، استرالیا (تیسول استرالیا)، انگلستان (کالج ترینیتی لندن) برگزار کننده تیسول هستند.

این مراکز دوره تیسول را به دو صورت حضوری و آنلاین در سراسر دنیا برگزار می‌کنند. یکی از مزایای مهم مدرک تیسول استرالیا در مقایسه با سایر مراکز در این بخش آن است که است که ساعات گذرانده شده در این دوره به عنوان دوره‌ی دانشگاهی محسوب می‌شود. و برای مهاجرت به استرالیا مناسب است. در صورتی که شما تصمیم به ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان در رشته‌های مرتبط را داشته باشید مدت زمانی که در این دوره حضور داشته‌اید از مجموع ساعات دانشگاهی شما کسر می‌شود.

*لازم به ذکر است که دوره‌ی برگزار شده در مرکز آموزش زبان استرالیا دارای این مزیت بوده و زیر نظر تیسول استرالیا برگزار شده است.

دوره تیسول به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این دوره برای تمامی کسانی که دانش زبان انگلیسی عمومی خوبی دارند و علاوه بر آن به تدریس زبان انگلیسی هم علاقه‌مند هستند پیشنهاد می‌شود، شرکت در این دوره لزوما نیازی به طی دوره‌های آکادمیک زبان انگلیسی در دانشگاه ندارد. همچنین این دوره به اساتیدی که مایل هستند دانش خود را در مقیاس بین‌المللی مورد سنجش قرار دهند پیشنهاد می‌شود. گروه دیگری که می‌تواند مخاطب هدف این دوره باشد آن دسته از کسانی هستند که دوره‌های تدریس زبان انگلیسی را بصورت آکادمیک در دانشگاهها فرا گرفته‌اند ولی دانش و تجربه‌ی استفاده از این مهارت را کسب نکرده‌اند و این دوره می‌تواند برای فراگیری این تکنیک‌ها مناسب باشد.

چرا تیسول؟

یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مزیت‌های دوره و مدرک تیسول نسبت به سایر دوره‌های مشابه قابلیت بومی‌سازی این مدرک است، به این معنی که شما با گذراندن این دوره ساعاتی از آموزش خود را به یادگیری فرهنگ شیوه‌های آموزش و یادگیری در کشور مورد نظر می‌پردازید. این یکی از قابلیت‌هایی است که برای کشورهای مقصد نظیر استرالیا، انگلستان و… اهمیت بالایی دارد. دیگر مزیتی که می‌توانیم از آن نام ببریم اعتبار این مدرک در کشورهای حوزه خلیج فارس و شرق آسیاست. این کشورها برای مدرک تیسول اعتبار ویژه‌ای قائل هستند و شما با گذراندن این دوره می‌توانید از امتیاز ویژه‌ای برای مهاجرت به این کشورها بهره‌مند شوید.

آیا این دوره در ایران برگزار می شود؟

در حال حاضر مرکز آموزش زبان استرالیا Australian language center در حال برگزاری این دوره به صورت حضوری و آنلاین است. یکی از مواردی که می‌بایست در تشخیص صحت این دوره در نظر داشت این است که بعد از ثبت نام یک ایمیل تاییدیه از طرف مرکز اصلی برای شما ارسال خواهد شد که ثبت نام شما از طرف این مرکز تایید می‌شود.

دوره تیسول در کدام کشورها برگزار می‌شود؟

معتبرترین مراکز برگزار کننده‌ی دوره تیسول سه کشور کانادا، انگلستان و استرالیا هستند. دوره تیسول کانادا به صورت انحصاری فقط در همین کشور برگزار می‌شود ولی کشورهای انگلستان و استرالیا امکان برگزاری این دوره در سایر کشورها می‌دهند و در صورت کسب مجوز و استانداردهای لازم کشورهای ثانویه امکان برگزاری این دوره را خواهند داشت.

هزینه شرکت در دوره تیسول چقدر است؟

هزینه شرکت در این دوره با توجه به ارز بین المللی سنجیده می‌شود که در حال حاضر برابر با ۱395 دلار استرالیا برای دوره های آنلاین و 9900 دلار استرالیا برای دوره حضوری می باشد.

ثبت نام در دوره تیسول

برای ثبت‌نام در دوره تیسول در ابتدا متقاضیان می‌بایست مدارک و رزومه‌ی خود را به نمایندگی رسمی مرکز آموزش زبان استرالیا در ایران ارسال کنند، پس از تایید اولیه، این مدارک برای مرکز اصلی (استرالیا) ارسال می شود . در صورت کسب پذیرش یک وقت مصاحبه‌ای به صورت مجازی برای متقاضیان تعیین می‌شود که در صورت قبولی در این مصاحبه می‌توانند مجوز حضور در دوره را کسب نمایند. پس از تایید نهایی و قبولیِ مدارک و مصاحبه، متقاضیان می‌توانند برای انجام پروسه مالی خود اقدام نمایند. برگزاری این دوره پس از نهایی شدن ثبت نام متقاضی مشروط به حد نصاب کلاس است که حد نصاب کلاس ها بین ۱۲ تا ۱۵ نفر است.

نحوه برگزاری دوره تیسول

دوره ی تیسول به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌گردد، تمرکز دوره‌ی تیسول بیشتر از سایر دوره‌ها بر روی قدرت ایجاد ارتباط با دانشجوهای بومی است و شرکت‌کنندگان ملزم به طی دوره‌هایی مخصوص دانشجویان بومی از نظر فرهنگی و رفتاری هستند.

 

طول دوره ی تیسول حضوری

مدت دوره تیسول اصولا شامل سه تا پنج روز کلاس حضوری مقدماتی در ایران و پس از آن یک سال کلاس حضوری در کشور استرالیا می باشد .

 طول دوره ی تیسول

مدت دوره تیسول اصولا شامل یک تا شش ماه کلاس آنلاین است که این زمان با توجه به حل تکالیف مربوط به دوره متغیر است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره های مختلف TESOL فرم پایین صفحه را تکمیل نموده و ثبت فرمایید.

کارشناس مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 


فرم درخواست

نام:

نام خانوادگی:

تلفن همراه:

آدرس ایمیل:

توضیحات:

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top